جرثقیل‌ سقفی مونوریل به صورت ساده و قوسی می‌باشد. جرثقیل‌ سقفی مونوریل مناسب‌ ترین انتخاب برای سالن‌ هایی هستند که قابلیت پوشش به صورت خطی و قوسی در طول سالن را دارا می‌باشند .
از مزایای جرثقیل‌ سقفی مونوریل می‌توان هزینه تولید پایین تر و در نتیجه قیمت پایین تر نسبت به مدل‌ های دیگر جرثقیل سقفی، هزینه سرویس و نگهداری کمتر و پایین ‌تر بودن قیمت بالابرهای چهارکاره آویز نسبت به بالابرهای دیگر را نام برد.
جرثقیل‌ سقفی مونوریل در داخل سالن ‌های مسقف و کارگاه‌ های صنعتی نصب می‌گردند و در طول و ارتفاع سالن جابجایی بار را به صورت چهار حرکت عقب، جلو، و بالا و پایین و در مسیر خطی یکنواخت و یا قوسی انجام می‌دهند. حرکت این جرثقیل ‌ها در طول کارگاه توسط ترولی‌ های آویز به تیرهای زیر سقف کارگاه انجام می پذیرد. البته افزایش تناژ در جرثقیل‌ سقفی مونوریل نیز وجود دارد، اما عمدتاً این مدل جرثقیل جهت ظرفیتهای پایین استفاده میشود و در صنایع خودرو سازی کاربرد بسیار دارد.
جرثقیل‌ سقفی مونوریل به عنوان اقتصادی ترین روش جا به جایی بار هایی نظیر پمپ و کمپرسور و الکتروموتور ( معمولا کمتر از ۲۵ تن) ، در فضای محدود توصیه میشود . به این صورت که تنها با اتصال یک تیر به سقب می توان بارها را از محل نصب برداشته و به محل دیگری جا به جا نمود . هم چنین با رعایت محدودیت قوس تیر نیز می توان از تیر خمیده برای پوشش دادن چند موقعیت غیر هم راستا بهره گرفت . ایتگاه های پمپاژ ، کمپرسور خانه ، اتاق دیزل و برخی خطوط مونتاژ ، از جمله مکان هایی می باشند که استفاده از جرثقیل سقفی مونوریل در آنها پرکاربرد است.
جرثقیل‌ سقفی مونوریل ، سبک و مطلوب جهت کارهای ساده و جابجایهای خطی و معمولی میباشد. جرثقیل سقفی مونوریل جزء جرثقیل های چهار کاره بوده و فقط حرکت در جهت بالا و پایین و در طول رفت و برگشت را دارد. جرثقیل سقفی مونوریل در مدلهای مختلف و ظرفیتهای ۱۲۵ کیلوگرم تا ۱۰ تن و طولهای مختلف عمدتاً اجرا میشوند.. جرثقیل سقفی مونوریل در مدلهای ذیل اجرا میشوند:
• مونوریل خطی حالت معمولی
• مونوریل Lشکل نوع موقعیت Lشکل
• Uشکل نوع موقعیت Uشکل
• گرد یا بسته موقعیت به صورت دایره یا بسته میباشد
• منحنی به صورت یک منحنی منظم
• مونوریل طول متغییر افزایش طول مسیر
• ظرفیت : ۱۲۵ kg تا ۱۰ تن
• دهانه : در طولهای مختلف

 

شرکت وزین صنعت تولید کننده انواع جرثقیل‌ سقفی مونوریل در ظرفیت های مختلف است .
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاربری ‌های جرثقیل‌ سقفی مونوریل ، نحوه و مدت زمان پیاده ‌سازی هر کدام، و یا هر گونه پرسش مرتبط با آن‌ ها، از طریق اطلاعات تماس مندرج در سایت با ما در ارتباط باشید.